5 מוזיאונים בישראל ששווה לבקר בהם

5 מוזיאונים בישראל ששווה לבקר בהם

המשכן לאומנות עין חרוד – מוזיאון בישראל העתיקה והמודרנית

אחד מהמוזיאונים הראשונים שהוקמו בארץ, מוזיאון אומנות עין חרוד מתמחה בהצגת אלמנטים ארכיטקטוניים באופן ייחודי של תאורה טבעית. במוזיאון זה תוכלו להתרשם גם ממוצרי יודאיקה עתיקים, החושפים בפני הקהל תשמישי קדושה מרהיבים וסמלי יהדות ממגוון מוצאים אתניים. אוסף היודאיקה לוקט עוד מתחילת שנות ה-30 בארץ. עיקר הנושאים בהם עוסקות תערוכות המוזיאון מציגים שאלות זהות ישראלית, יהודית ורב תרבותית, הן מנקודת מבט פרטית והן מנקודת מבט קולקטיבית.
המוזיאון ממוקם בקיבוץ עין חרוד, פתוח לאורך כל ימות השבוע, לפי שעות הביקור המיועדות.

מוזיאון תל אביב לאומנות – פנינת מוזיאון בישראל האורבנית

מוקד זה הינו אחד מהמוזיאונים בישראל המבליט ברוב רושם את הנוף האומנותי בארץ. המוזיאון נמנה כמוסד תרבותי עשיר של יצירות אומנות, אשר מקורן מגיע עד לימי הרנסנס העליזים. מוזיאון תל אביב לאומנות כולל לא רק תערוכות רבות אלא גם פעילויות ענפות בתחומי התרבות והאומנות, המציעות מגוון הרצאות, קורסים וסדנאות למבוגרים וילדים גם יחד. המוזיאון ממוקם בשדרות שאול המלך במרכז העיר, מתחם תרבותי רחב שמהווה אסופת מוסדות תרבות מהחשובים בארץ, הכולל את ביתן הלנה רובינשטיין, הבניין על שם הרטה ושמואל עמיר, וכן את גן הפסלים המיוחד המוצג ברחבת המתחם.
המוזיאון ממוקם בשד' שאול המלך 27, תל אביב.

מוזיאון נחום גוטמן לאומנות

מוזיאון נחום גוטמן לאומנות הוקם בשיתוף העמותה לזכרו של האמן ובשילוב קרן תל אביב לפיתוח. המוזיאון נוסד בין כתלי מבנה בית הסטורי שהוקם עוד בשנת 1887, והיה אחד מהבתים הראשונים שהרכיבו את שכונת נווה צדק בתחילת ימיה. אוסף יצירותיו של נחום גוטמן הקיים במוזיאון נתרם על ידי בני משפחתו על מנת לחשוף בפני הציבור הרחב את העושר התרבותי ברוב תפארתו. היצירות המוצגות כוללות את ציוריו של גוטמן, איוריו, פסליו וכן ספרי ילדים שכתב. כחלק מהחוויה האומנותית המיוחדת של המוזיאון, מגיעים אמנים המתמחים באומנות מודרנית על מנת להנות מדו שיח המפגיש בין התקופות השונות, ובין הזויות המנוגדות שמאפיינות את היצירה בהן.
המוזיאון ממוקם ברח' שמעון רוקח 21, תל אביב.

מוזיאון ישראל, ירושלים

אחד ממוסדות התרבות הגדולים בארץ, מוזיאון ירושלים מציג תערוכות ארכיאולוגיה ואומנות מהמובילות בעולם. בין המיצגים הבולטים במוזיאון ניתן לחזות בהיכל הספר -  החושף בפני המבקרים תגליות ארכיאולוגיות נדירות בעלות שם עולמי, דוגמת מגילות מדבר יהודה. לצד משכן היכל הספר ניתן למצוא גם את הדגם המשחזר את ירושלים בימי בית שני. הדגם מתאר בפרוטרוט את המיצגים הארכיטקטוניים והאופי הטופוגרפי של האזור, מימי המרד הרומאי של שנת 66 לספירה.
המוזיאון ממוקם בדרך רופין, גבעת רם.

מוזיאון בית התפוצות – מוזיאון בישראל הגלותית

פאר הסטורי המציג את תולדות העם היהודי ותרומתו הענפה לעולם בפרט ולאנושות בכלל. סיפור העם היהודי נפרס במוזיאון זה באופן מורכב ועשיר בזויות מבט, המעמתות את המבקרים עם השאלות הקיומיות עימן התמודדו יהודי התפוצות. המסע המרשים הנבנה לאורך הביקור במוזיאון בית התפוצות משיא את המבקרים לתוך פסיפס מהודר של תפישה פלורליסטית, לצד יצירה יהודית משגשגת. תוך כדי אנו נחשפים לשאלות הזדהות של עם שורד לאורך תולדות ההסטוריה. יחד עם התערוכות הקבועות ניתן להשתתף גם בפעילויות חינוכיות המפגישות חוקרים וסטודנטים מכל רחבי תבל, העוסקים ומעמיקים בנושאי הגדרת הזהות היהודית, החוויה היהודית והעשייה היהודית הבלתי נדלית.
המוזיאון ממוקם בקמפוס אוניברסיטת תל אביב, רח' קלאוזנר 15, רמת אביב.
צרו קשר