טוב לדעת

טוב לדעת

איך להתלבש בישראל? 4 טיפים ללבוש נכון
כאשר חושבים על לבוש מתאים בישראל, הדבר נעשה בדרך כלל בהקשר של לבוש המשדר צניעות. ייתכן וזהו קוד הלבוש המתאים לאתרי דת ולשכונות מגורים דתיות או כאשר הנכם מטיילים באזורים שאינכם מכירים בישראל. אולם, כאשר מדובר בערים החילוניות הגדולות ובאירועים הבינלאומיים הומי האדם המתקיימים באזור המרכז, הרי שניתן ללבוש כמעט הכול.
היות והמנטליות של החברה הישראלית היא מאוד בלתי פורמאלית ונגישה, הרי שאופייה מקרין גם על הלבוש המקובל בארץ. בין אם מדובר בתוצאה של החום השורר ברוב חודשי השנה ברחבי הארץ ובין אם מדובר בבחירת לבוש שאינו רשמי מטעמי נוחות גרידא, לבוש בלתי פורמאלי הוא המתאים ביותר למרבית האירועים והזמן בישראל, אפילו בחתונות (בהן הלבוש המקובל נע החל מלבוש יום-יומי ובלתי פורמאלי ועד ללבוש רשמי).
אספנו עבורכם מספר טיפים אודות מה כדאי ללבוש בסיטואציות שונות בישראל:
לבוש יום-יומי
הלבוש היום-יומי בישראל כולל למעשה כל מה שנוח לכם ללבוש. חולצות טריקו, מכנסיים קצרים, מכנסיים ארוכים, סנדלים ונעלי ספורט מקובלים לחלוטין. בזמן הקיץ כדאי לשקול גם כובע ומשקפי שמש.
לבוש פורמאלי
ישנם מספר פריטי לבוש אותם ניתן ללבוש לאירועים בהם נדרש קוד לבוש מוקפד יותר. במלים פשוטות, קוד הלבוש המומלץ לאירועים אלה נע על פי רוב מלבוש יום-יומי ועד ספורט אלגנט. לאירועים רשמיים יותר כגון קונצרטים, הצגות וכו', נהוג בדרך כלל ללבוש זוג מכנסי ג'ינס, מכנסיים אלגנטיים, חולצות מכופתרות או חולצות אלגנטיות. מעת לעת, למרות שהם אינם נפוצים, תוכלו לראות ז'אקט אלגנטי עם חליפה ונדיר אף יותר לראות שמלת ערב או עניבות באירועים רשמיים (אלא אם כן אתם מוזמנים לאירוע בו קוד הלבוש מצוין בבירור על גבי ההזמנה).
טיול בשטח
ייתכן שזה נראה מושך פשוט ללבוש גופיה ומכנסיים קצרים לטיול בשטח זה או אחר, אולם זה בהחלט לא מומלץ. הודות לחום הכבד ולאחוזי הלחות הגבוהים, בעיקר בחודשי הקיץ, מומלץ הרבה יותר לכסות היטב את הגפיים בלבוש קל ואוורירי שנועד למנוע לפחות חלק מקרינת השמש הישירה מלפגוע בעור. כמו כן, בהחלט כדאי להשתמש בכמויות נדיבות של קרם הגנה מפני השמש.
שווקים רבים וחנויות ביגוד בישראל מציעים מכנסיים קלים וחולצות טריקו דקות המתאימים בייחוד לפעילויות אלה. כמו כן מומלץ לרכוש נעליים מתאימות לטיול בטבע או סנדלים עמידים המתאימים לטיול בטבע מחד ומאפשרים לרגליים להתאוורר מאידך. לבסוף, מומלץ ביותר לקחת אתכם כובע ומשקפי שמש לטיולים אלה ובכך למנוע התייבשות, מכות חום או כוויות.
אתרי דת ושכונות מגורים דתיות
במידה ואתם מתכננים לבקר באתרי דת ובשכונות מגורים דתיות חשוב ביותר להתלבש באופן צנוע ולהפגין כבוד לתושבי המקום ולסביבה. ייתכן אף שכניסתם של מבקרים שאינם לבושים באופן הולם וצנוע לא תותר לאתרים אלה.
לבוש צנוע משמעו כיסוי מרבית הגוף (כגון הכתפיים, זרועות, רגליים וחזה). נושא זה חשוב בייחוד עבור נשים, לגביהן לבוש צנוע כולל חולצות בעלות שרוולים ארוכים, חצאיות שעוברות את גובה הברך וכיסוי מוחלט של אזור החזה. גברים נדרשים על פי רוב בכיסוי ראש (לכל הפחות כיפה חד פעמית המסופקת באתרים דתיים שונים).
למרבה הצער לא ניתן לעקוף דרישות לבוש אלה, אפילו בימי הקיץ החמים. אך לפחות תוכלו ליהנות באופן חופשי מהאתרים ההיסטוריים עוצרי הנשימה ברחבי ישראל.
צור קשר
תודה, ניצור איתך קשר בהקדם :)
OK