העיר הלבנה תל אביב

העיר הלבנה תל אביב

העיר הלבנה תל אביב

הידעתם שהעיר תל אביב נמנית עם אתרי המורשת העולמית של יונסקו? היא נקראת "העיר הלבנה" בשל צבע הבניינים, ובתל אביב בעצם ישנו האוסף הגדול בעולם של בניינים בסגנון באוהאוס – בסך הכל כ-4,000. במהלך 15 השנים האחרונות, הבניינים, שעוצבו ונבנו בידי עולים מגרמניה בתחילת המאה העשרים, שוקמו והושבו למצבם הראשוני המרשים. בנייני באוהאוס בדרך כלל התבססו על חומרים מודרניים בלי תמיכה מקירות פנימיים. ואולם, ניתן לראות בתל אביב בנייני באוהאוס רבים הבנויים על עמודים ובעלי פינות תלויות, שיוצרות צל ואוורור במהלך הקיץ הארוך, החם והלח.

אטרקציות בעיר הלבנה

מרבית הבניינים של העיר הלבנה ממוקמים בין רחוב אלנבי מדרום ונחל הירקון מצפון, וקל לזהותם הודות לסגנון הארכיטקטוני המיוחד המאופיין בחוסר סימטריה ובפשטות. המרפסות והגגות השטוחים של בנייני באוהאוס הפכו למזוהים עם תל אביב וכאשר אתם רואים בניינים כאלו אין ספק שתמצאו את עצמכם בשכונה קרירה עם אווירה קורנת, שבה הרחובות מלאי שורות עצים ובתי קפה, מסעדות ובוטיקים אופנתיים. אחד הרחובות הידועים ביותר בעיר הלבנה הוא שדרות רוטשילד, שנמנה עם הרחובות הראשונים בתל אביב ותוכנן במקור כשטח ציבורי. כיום יש בו פארק מרכזי עם ספסלים שפזורים סביב מגוון קיוסקים. רחובות מזא"ה ונחמני המובילים הישר ממרכז שדרות רוטשילד, מכילים מספר מרשים של בנייני באוהאוס וניתן לראות בניינים בסגנון זה גם ברחוב גלבוע, כיכר דיזינגוף, רחובות בילינסון, בן עמי, פרוג, יעל ושלמה המלך.
בעיר הלבנה ישנו גם מרכז באוהאוס. המרכז משמש כמוזיאון באוהאוס קטן, שמוכר מגוון פריטים בסגנון באוהאוס. המרכז גם מציע סיורים רגליים שלוקחים את המבקרים לכל האתרים החשובים שבעיר הלבנה. וכמובן, בין הבניינים המיוחדים, תמיד תמצאו מקום לשבת וליהנות ממשקה מרענן תוך התבוננות בפליאה ביופי שמסביב.
צרו קשר