טיפים לתיירים בישראל

טיפים לתיירים בישראל

טיפים לתיירים בישראל

ישראל היא ארץ ידידותית מאוד לתיירים, רבים מן הישראלים מדברים אנגלית ברמה בסיסית לפחות, קל להתמצא בכבישים וברחובות, יש שלל אטרקציות תיירותיות כמו גם טיולים מאורגנים בארץ לתיירים. למרות התרבות מסבירת הפנים ביקור בישראל עלול להיות לא פשוט, ולכן אספנו עבורכם כמה טיפים והמלצות לתיירים בישראל. נקדים ונאמר שאין הכוונה לרשימה של מקומות שכדאי לבקר בהם אלא המלצות לתיירים בישראל שיבטיחו הפקת המירב מן החופשה בארץ.

קחו את הזמן

בין אם אתם מתכננים לשהות בישראל רק יום אחד או שהגעתם לחופשה ארוכה מומלץ לא לנסות להספיק כמה שיותר אלא דווקא לקחת את הזמן, לבחור היכן לבקר מתוך רשימת מקומות בישראל לתיירים כך שישאר לכם פנאי גם לשוחח עם בני המקום, לטייל בנחת, לטעום מאכלי רחוב, להירגע במלון בוטיק על הים, לצאת לבילוי לילי סוער ולנוח במלון ביום המחרת וכד'.
ישראל עמוסת אטרקציות תיירותיות ואם תהפכו את החופשה שלכם למירוץ במהלכו אתם מתרוצצים עייפים בין אתרים ארכיאולוגים, מוזיאונים, מופעים, גלריות וכו' אתם עלולים לחזור הביתה בתחושה שפיספסתם את ההזדמנות להעמיק היכרותכם עם ארץ מיוחדת שמציעה תמהיל ייחודי של תרבויות.

תכננו היטב אבל אפשרו לעצמכם גם להיות ספונטניים

חשוב מאוד לתכנן היטב את החופשה שלכם בישראל אבל חשוב לא פחות לאפשר לעצמכם גם לשנות תוכניות בן רגע, לשמוע על משהו שהייתם רוצים לחוות ופשוט לעזוב את מה שהתכוונתם לעשות וללכת על זה. ישראל היא ארץ מפתיעה, גם מי שמשתתפים בטיולים מאורגנים בארץ לתיירים מגלים לא פעם שהמדריך סוטה מן התוכנית המקורית כדי לא לפספס הזדמנות שצצה פתאום.

הכירו את האנשים ולא רק את המקומות

ישראל היא מרתקת מהרבה בחינות, לא חסרים מקומות מעניינים לבקר בהם אבל אחת החשובות מן ההמלצות לתיירים בישראל היא לא להתרכז רק באטרקציות עצמן אלא גם להתרועע עם האנשים.
אפילו כשאתם מבקרים במקומות בישראל לתיירים תוכלו לדבר עם העובדים, לשמוע דעות פוליטיות, אנקדוטות שרק בני המקום יודעים לספר, לקבל המלצות לתיירים בישראל שלא תוכלו לקרוא בשום אתר או מגזין.
בישראל תערובות ייחודית של תרבויות, זאת משום שיהודים נאספו אליה מכל רחבי העולם. אם תקפידו להתעניין, ליזום שיחות, לשאול שאלות ולהקשיב תגלו את המציאות האמיתית, אולי אפילו תרכשו ידידים חדשים, אנשים איתם תרצו להישאר בקשר.

בחרו את מה שמתאים לכם

ישראל עמוסת אטרקציות, חשוב שתדעו לבחור את מה שמתאים לאופי ולהעדפות שלכם. כך למשל אם אתם חובבי ספורט אקסטרים תוכלו לצלול, לטפס, לגלוש, לרכב על אופני הרים, לצאת לטיולי הליכה וכד'. למי שאוהבים להירגע ולהתפנק מומלץ לכלול את ים המלח התופס מקום של כבוד בכל רשימת מקומות בישראל לתיירים. חובבי היסטוריה יהנו מביקור בערים עתיקות כגון יפו, עכו, טבריה ועוד. מי שאמונה דתית מעניינת אותם ימצאו בישראל מקומות קדושים ליהודים, מוסלמים ונוצרים.

לפעמים טיול מאורגן הוא דרך מצויינת להפיק את המירב מהביקור בישראל

יש מי שנהנים לתכנן את החופשה, לתאם ולדאוג להכל בעצמם. אם אתם לא כאלה אל תפסלו טיולים מאורגנים בארץ לתיירים. הטיול המאורגן אינו חייב להיות כל החופשה, אפשר לשלב טיולים מאורגנים בני יום, או כמה ימים בתוך חופשה ארוכה יותר. כך למשל אפשר לצאת ליום בו מבקרים בים המלח ובמצדה, לקחת סיור מאורגן בן יום בירושלים, לצאת לטיול ג'יפים בן יומיים במדבר ועוד.

טיפים לתיירים בישראל מפי מי שכבר ביקרו בארץ יסייעו לכם להבין איך להתכונן היטב לחופשה שלכם. חפשו המלצות לתיירים בישראל באתרים של מטיילים, בבלוגים ובפורומים, פרסמו שאלות ואיספו מידע.
צרו קשר