blog

בלוג

נמל יפו ונמל תל אביב – היסטוריה כתרבות מודרנית

הערים תל אביב ויפו שחוברו להן יחדיו התברכו במגוון אלמנטים שנותנים לה את הייחודיות והקסם שלהן, כמקשה אחת של מטרופולין מרכזית ותוססת השוכנת לחופי אגן הים התיכון. שניים מהנמלים המרכזיים של ארץ ישראל הממוקמים לחופיה, הינם נמל יפו ונמל תל אביב. ההסטוריה העוטפת את שני הנמלים האלו נפרסת לאורך שנים אחורה, עוד בתקופות בהן התהלכו פה הכנענים. היום, ההסטוריה של נמל יפו ונמל תל אביב נמלאת אווירה ותרבות ענפה שהתפתחה סביבם, ומהווה מקומות בילוי מרכזיות בישראל.


קרא עוד

מטיילים עם ילדים בישראל – צאו ותורו את הארץ

ארץ ישראל יפה, זו היא לא סתם שורה מתוך שיר, זוהי עובדה שאנו נוכחים בה כל פעם מחדש. על מנת לחוות ולספוג את כל העושר הויזואלי והתרבותי שיש למדינה הנפלאה שלנו להציע, צריך פשוט לבחור מקום, או שניים או שלושה, בהם נוכל לבקר ולהנות עם האנשים האהובים עלינו. לכן, אם בטיולי משפחות עסקינן, וודאי תרצו לדעת היכן מטיילים עם ילדים בישראל. טוב שבאתם, בשביל זה אנחנו כאן.


קרא עוד

עושים עסקים בישראל? זה מה שחשוב לדעת

ישראל היא מעצמה כלכלית, בכך אין ספק. הכוח המניע את התרבות העסקית הישראלית נשען רבות על פיתוח טכנולוגי רחב היקף ועל מוסדות פיננסיים בעלי אחיזה איתנה בשוק. אם אתם אנשי עסקים המגיעים לכאן מחו"ל ורוצים לדעת כיצד עושים עסקים בישראל בצורה נכונה, להלן מספר טיפים חשובים שיעזרו לכם להתנהל באופן מוצלח וריווחי, מבחינה עסקית, תרבותית וכלכלית.


קרא עוד

5 מוזיאונים בישראל ששווה לבקר בהם

קמתם בבוקר ופתאום הציף אתכם החשק לחזות בדברים מלאי יופי, מלאי עניין, מעוררי סקרנות ופותחי אופקים. איפה תוכלו למלא את הרצון הזה באופן שיקבץ את כל המאפיינים האלה ב- 5 מוקדים מיוחדים? בואו נסקור את החמישייה המנצחת של המוזיאונים בישראל.


קרא עוד

הזמן הטוב ביותר לבקר בישראל

ישראל היא מדינה של קיצוניות. היא ממוקמת על הים התיכון ונחשבת לארץ התנ"ך המקודשת ליהודים, לנוצרים ולמוסלמים. אך ישראל היא הרבה מעבר לכך. הודות לחוף לאורך הים התיכון, ים המלח, הים האדום וים כינרת, יכולים תיירים למצוא כל דבר, החל מצלילה ברמה בינלאומית על חופי זהב, יערות ירוקים וטבע, מדבריות סלעיות ומקומות עתיקים בני מאות שנים.


קרא עוד

העיר הלבנה תל אביב

הידעתם שהעיר תל אביב נמנית עם אתרי המורשת העולמית של יונסקו? היא נקראת "העיר הלבנה" בשל צבע הבניינים, ובתל אביב בעצם ישנו האוסף הגדול בעולם של בניינים בסגנון באוהאוס – בסך הכל כ-4,000. במהלך 15 השנים האחרונות, הבניינים, שעוצבו ונבנו בידי עולים מגרמניה בתחילת המאה העשרים, שוקמו והושבו למצבם הראשוני המרשים. בנייני באוהאוס בדרך כלל התבססו על חומרים מודרניים בלי תמיכה מקירות פנימיים. ואולם, ניתן לראות בתל אביב בנייני באוהאוס רבים הבנויים על עמודים ובעלי פינות תלויות, שיוצרות צל ואוורור במהלך הקיץ הארוך, החם והלח.


קרא עוד

מסעדות בתל אביב

כאשר חושבים על העיר תל אביב, בדרך כלל חושבים על גלי הים בחופים זהובים תחת שמים כחולים נקיים מעננים. אבל האם ידעתם שתל אביב היא גם מרכז קולינרי מוביל ובעלת מגוון מסעדות צמרת ובעלות כוכבי מישלן? תוכלו למצוא בתל אביב כל דבר, החל ממאכלי ים וכלה בסטייק, מאיטלקי ועד צרפתי וממטבח יהודי מסורתי ועד ארוחות ביסטרו.


קרא עוד

שוקי תל אביב

​תרבות השוק בהחלט תפסה תאוצה בישראל, ובתל אביב בפרט. למרות שלא תמיד זול יותר לקנות שם מאשר בסופרמרקט, בהחלט הרבה יותר כיף לעשות קניות בשוק. בשוק המסורתי נמכר מגוון פירות וירקות, אגוזים ועשבי תיבול, לצד מגוון סוגים אחרים של תוצרת איכותית. ברחבי העיר תמצאו אוצר בתוך שווקי תל אביב השונים – מקצתם מקורים ואחרים תחת כיפת השמים.


קרא עוד

טיולי יום מתל אביב

העיר תל אביב ממוקמת במרכז הארץ לצד חוף הים התיכון ונגישה הן לטיולים לצפון והן לטיולים לדרום הארץ. כיוון שישראל כה קטנה, ניתן להגיע כמעט לכל פינה במדינה ביום אחד. בין אם נוסעים צפונה או דרומה, ניתן להגיע לכל מקום במכונית, וישראל מתגאה בשירות רכבות אמין ונוח ביותר בין תל אביב למרבית היעדים, וכן שירות אוטובוסים מעולה עם מגוון נתיבים ברחבי המדינה. ואולם, האפשרות הפשוטה ביותר היא לקחת סיור מאורגן עם מדריך מקומי מומחה – בישראל יש מגוון מדריכים מוסמכים דוברי שפות רבות, כולל אנגלית.


קרא עוד

צור קשר
תודה, ניצור איתך קשר בהקדם :)
OK